VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou je podle Financial Times 55. nejlepší evropská škola

Financial Times dnes zveřejnily pořadí 95 nejlepších evropských byznys škol. VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou se v žebříčku umístila na 55. místě. Oproti loňskému roku se tak škola posunula o pět příček nahoru.

Ze zemí střední a východní Evropy se před VŠE umístila pouze polská Kozminski University, a to na 48. místě. První místo v žebříčku obsadila prestižní francouzská univerzita HEC Paris.

Hodnocené faktory žebříčku „Financial Times European Business Schools 2019“ vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Za VŠE tyto údaje poskytuje Fakulta podnikohospodářská.

Hlavními kritérii jsou dynamika a plat absolventů, kvalita magisterského studia, MBA a programů exekutivního vzdělávání a v neposlední řadě kvalifikační struktura a diverzita akademických pracovníků.

Letošní žebříček Financial Times je k dispozici zde.