Strouhal J., Štamfestová P., Havlová K., Kubíček A. (2016). Zveřejňování obchodních korporací.

nova knihaNová příručka z dílny členů katedry strategie se inovativní formou zaobírá problematikou zveřejňování obchodních korporací. Jedná se o první publikaci v České republice, která vychází z nové formy výkazů platných od ledna 2016. V první části prof. Strouhal vysvětluje jednotlivé rozvahové a výsledkové položky, neopomíjí pochopitelně ani problematiku sestavení přílohy, jakož i sestavení výkazu o peněžních tocích. V druhé části dr. Štamfestová tyto výkazy podrobuje detailní finanční analýze s cílem zhodnocení finanční výkonnosti obchodních korporací. Novinkou na českém trhu je třetí kapitola z pera Ing. Havlové věnovaná problematice integrovaného výkaznictví – toto bude v ČR povinné pro velké obchodní korporace (byť ve zjednodušené formě). Logickým vyústěním publikace je závěrečná kapitola z pera dr. Kubíčka věnovaná správě obchodních korporací. Na příkladu Sazka, a.s. pak naznačuje selhání tohoto konceptu.

Publikace je vhodným materiálem pro studenty kursů věnovaných problematice finančního řízení, zejména pak pro studenty vedlejších specializací Consulting a Turnaround Management.

Knihu vydalo v červnu 2016 vydavatelství Wolters Kluwer ČR, a.s.