Strouhal J., Bokšová J. (2015). Lexikon účetních pojmů.

StrouhalPříručka z pera Jiřího Strouhala (Katedra strategie, president Komory certifikovaných účetních České republiky, z.s.), která encyklopedickým způsobem definuje jednotlivé výrazy, se kterými se můžete pravidelně setkat v každodenní účetní praxi. Jedná se zejména o pojmy z oblasti finančního účetnictví, manažerského účetnictví a finančního řízení. Mnohé pojmy jsou navíc vhodně doplněny názornými příklady a ilustracemi, díky nimž lze tyto snáze pochopit. Každý z pojmů nejenže obsahuje svůj anglický a německý ekvivalent, ale i výklad v konkrétním jazyce. Součástí přílohy je typový účtový rozvrh, ze kterého je vycházeno při řešení ilustrativních příkladů. Publikace je vhodná nejen pro studenty hlavních specializací FPH, ale i pro studenty vedlejších specializací Turnaround Management, Consulting a Finanční manažer.