Prof. Strouhal a doc. Smrčka uspěli v soutěži o nejlepší publikaci roku 2016 na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze

Dne 14. prosince 2016 na Kolegiu děkana FPH VŠE byla předána ocenění vítězům publikační soutěže za rok 2016 v kategorii Odborná kniha a Článek v odborném časopise. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 14 publikací ve dvou kategoriích. Publikace hodnotila komise ve složení doc. Ing. Hana Mohelská, Ph.D. a Ing. Petr Knap, MBA.

V kategorii Odborná kniha byl za první místo oceněn doc. Smrčka se svým týmem. Umístili se s publikací Insolvenční řízení (očekávání, realita a budoucnost insolvenčního zákona). Titul vydalo v roce 2016 nakladatelství Professional Publishing. Ojedinělost publikace je dána tím, že nabízí komplexní pohled na vývoj insolvenčních řízení v České republice v letech 2008 až 2015, tedy po celou dobu účinnosti Insolvenčního zákona číslo 182/2006, Sb. o úpadku a způsobech jeho řešení.

V téže kategorii obsadil třetí místo prof. Strouhal se svým týmem za publikaci Zveřejňování obchodních korporací, kterou vydalo v roce 2016 nakladatelství Wolters Kluwer. Kniha je věnována problematice zveřejňování účetních informací. Je zde komplexně popsána metodika sestavení účetní závěrky za období 2016 z pohledu mikro, malých, středních a velkých účetních jednotek. Jsou představeny principy hodnocení finanční výkonnosti účetních jednotek. Kniha jako první v České republice v detailu popisuje problematiku integrovaného výkaznictví, které je využitelné u velkých účetních jednotek. V neposlední řadě se text zabývá oblastí správy obchodních korporací a na příkladu Sazka, a. s., naznačuje její selhání.

F1F2