15.5.2017 - 23.6.2017 - Zkouškové období

1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

3SG552 Strategie rodinných firem, nový předmět katedry strategie

Katedra strategie nabízí od zimního semestru akademického roku 2016/17 nový předmět pro studenty navazujícího magisterského studia, 3SG552 - Strategie rodinných firem. Na výuce kurzu se podílejí garant doc. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D. a Mgr. Stanislav Servus, LL.M., držitel prestižního certifikátu ACFBA, Advanced Certificate in Family Business Advising. Kurz je připravován v úzké spolupráci s předními českými rodinnými firmami. Přednášky budou realizovány pouze s majiteli rodinných firem.

Co vám tento předmět přinese?

• Rodinná firma jako klíčová forma organizace podnikání v ekonomice.
  • Vysvětlení specifik rodinných firem.
  • Diagnostika rodinné firmy.
  • Nastavení správy rodinné firmy. Rodinná ústava.
  • Vypořádávání se s problémem nástupnictví.
  • Konflikt v rodinné firmě – předcházení a řešení.
  • Rodinná firma řízená nerodinným příslušníkem.
  • Family Office – multigenerační správa majetku.

Předmět je určen jak nastupující generaci majitelů rodinných firem z řad našich studentů, tak samozřejmě i pro ty studenty, kteří se mohou ve svojí kariéře s rodinnou firmou potkávat – třeba jako poradci, dodavatelé a nebo i zaměstnanci. A v neposlední řadě je i pro ty, co problematika rodinných firem jednoduše zajímá.

Letáček předmětu je ke stažení ZDE.